Strona: Szkolenie studentów LA w części praktycznej / Biuro ds. Legii Akademickiej

Szkolenie studentów LA w części praktycznej

2020-06-01

1. Turnus rozpocznie się 8 sierpnia 2020 r. (mając nadzieję na pełne zniesienie ograniczeń wynikających z COVID-19

i tym samym zmiany harmonogramach roku akademickiego) i potrwa do:

- 30 sierpnia 2020 (moduł podstawowy zakończony przysięgą wojskowa),

- 19 września 2020 moduł podoficerski,

- do 21-25 września 2020 szkolenie specjalistyczne CYBER.

1. W związku z tym, że nie wszystkie uczelnie przekazały informację nt. ilości studentów, którzy zaliczyli pozytywnie część teoretyczną

oraz obecnie trwa proces składania wniosków przez studentów o odbycie części praktycznej nie została jeszcze opublikowana lista jednostek wojskowych w których odbędzie się szkolenie. Liczba i lokalizacja jednostek zostanie dostosowana do ilości wniosków jakie wpłyną od studentów. Proszę nie dzwonić i nie wypytywać o nazwy JW. Informacja zostanie upubliczniona i przekazana również Państwu po podjęciu decyzji przez DG RSZ. Przekażemy również krótką informację dla studentów o warunkach służby (doświadczeniach) na podstawie szkoleń praktycznych dwóch poprzednich edycji LA (porady dla studenta odbywającego szkolenie praktyczne w JW.).

1. Studenci, którzy nie odbyli kwalifikacji wojskowej oraz studentki (ochotniczki), które nie otrzymały jeszcze orzeczenia o zdolności do odbycia czynnej służby wojskowej proszę w trybie pilnym kierować do WKU w celu odebrania skierowań do Rejonowych Wojskowych Komisji Lekarskich (RWKL) w celu odbycia przez nich badań, które są niezbędne do złożenia wniosku o odbycie szkolenia praktycznego w JW.

Po przybyciu studenta na badanie do RWKL proszę o zgłoszenie w rejestracji, że jest się studentem LA.

RWKL otrzymały zadanie przyjmowania studentów LA na badania w pierwszej kolejności.

• - student może również złożyć wniosek osobiście w każdym WKU, ale z uwagi na ograniczenia COVID-19, preferowana jest jednak metoda zdalna.

1. Mając na względzie zmiany jakie nastąpiły z powodu COVID-19 również w harmonogramach szkolnictwa wyższego, (terminy klasyfikacji rocznej, końcowej, sesji egzaminacyjnych, etc.) informuję, że studenci którzy otrzymają karty powołania na szkolenie praktyczne w JW. w każdej chwili mogą zrezygnować z jej realizacji zgłaszając się z kartą powołania do WKU która ją wystawiła.

1. Przypominam, że studenci, którzy nie zdecydują się w tym roku na szkolenie w części praktycznej mogą składać wnioski o odbycie części praktycznej w przyszłym roku (zgodnie z poziomem modułu teoretycznego jaki zaliczyli w tym roku pozytywnie w uczelni).

Z poważaniem -