Strona: Rusza VI edycja LA / Biuro ds. Legii Akademickiej

Rusza VI edycja LA

2023-01-28
, red.  Marek Barć

startuje VI edycja Legii Akademickiej.

Inaczej niż w poprzednich edycjach będzie wyglądało szkolenie w Szkołach Legii Akademickiej. Politechnika Rzeszowska jest jedną z 63 SzLA.

Moduł podstawowy:

W tym module nie ma już szkolenia w uczelniach. Moduł podstawowy należy ukończyć
w formie 28 - dniowego szkolenia w JW lub 16 - dniowego szkolenia jeśli ktoś zapisze się do WOT. Aby wziąć udział w 28 dniowym szkoleniu należy złożyć wniosek do WCR (niekoniecznie macierzystego).

Moduł podoficerski:

W tym module szkolenie teoretyczne odbywa się w uczelniach, ale tylko tych, które posiadają status SzLA. Wniosek o szkolenie należy złożyć do koordynatora programu Legia Akademicka. Wzór wniosku  stanowi załącznik nr 1 do Decyzji 178/MON z dnia 19.12.2022 r. Termin złożenia wniosku upływa w dniu 31.03.2023 r.

Moduł oficerski:

W tym module szkolenie teoretyczne jak i praktyczne odbywa się w Akademiach Wojskowych, które też są Szkołami Legii Akademickiej.

Poniżej przedstawiam wykaz dokumentów jakie kandydat powinien przesłać lub złożyć (wersja papierowa) w wojskowym centrum rekrutacji (najlepiej właściwym terytorialnie do miejsca zamieszkania lecz nie jest to warunkiem), aby wziąć udział w kwalifikacji do "modułu oficerskiego" w roku akademickim 2022/2023. Termin złożenia dokumentów upływa w dniu 31.01.2023 r.

- wniosek w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego
w ramach Szkoły Legii Akademickiej (załącznik nr 1 do decyzji nr 178/MON;

- wniosek o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych w module oficerskim ochotniczego szkolenia wojskowego w Szkołach Legii Akademickiej (załącznik nr 3 do decyzji nr 178/MON);

- potwierdzenie posiadania stopnia podoficera rezerwy (kopia stron książeczki wojskowej lub dyplomu mianowania na podoficera);

- potwierdzenie przeniesienia żołnierza do rezerwy (kopia stron książeczki wojskowej
z wpisem dotyczącym przeniesienia do rezerwy);

- potwierdzenie posiadania statusu studenta (nie dotyczy absolwentów - uczestników IV - V edycji LA);

- kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji (kopie dyplomów, świadectw, certyfikatów, kursów itp.).

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: mbarc@prz.edu.pl lub 787775029.