Strona: Informacje - III moduł oficerski / Biuro ds. Legii Akademickiej

Informacje - III moduł oficerski

2021-01-27

w kilku zdaniach przedstawiam informacje o III module - oficera:

Decyzja Nr 164/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 listopada 2020 r.

Moduł oficerski polega na realizacji przez uczelnie wojskowe pilotażowego programu kształcenia wojskowego na pierwszy stopień oficerski zawierającego treści i efekty kształcenia ogólnego i kierunkowego standardu kształcenia wojskowego dla kandydatów na oficerów. Realizowany jest w ciągu jednego roku akademickiego w ramach części teoretycznej (uwzględniającej szkolenie e-learningowe w trakcie roku akademickiego) i praktycznej organizowanej w ramach ćwiczeń wojskowych, o których mowa w art. 59 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w trakcie letniej przerwy międzysemestralnej w jednym turnusie i zakończony jest egzaminem oficerskim.

Szkolenie zgodnie z limitem miejsc w ramach modułu oficerskiego realizowane jest tylko w uczelniach wojskowych i dedykowane dla studentów posiadających stopień podoficerski:

1) limit miejsc w roku akademickim 2020/2021 dla modułu oficerskiego nie mniej niż 50 studentów;

2) limit miejsc w kolejnych latach dla modułu oficerskiego nie mniej niż 250 studentów.

Warunkiem przystąpienia do III modułu jest:

1. Ukończenie z wynikiem pozytywnym części teoretycznej jak i praktycznej modułu szeregowego i podoficerskiego w poprzednich edycjach

albo

być  Żołnierzami Rezerwy - studenci będący żołnierzami rezerwy posiadający stopień podoficerski są uprawnieni do złożenia wniosku o odbycie szkolenia teoretycznego i praktycznego w module oficerskim

1. W momencie złożenia wniosku posiadać status studenta
  2. Pobrać/skopiować wniosek (załącznik nr 1, 2, 3) i uzupełnić
  3. W pkt. 15 – dodatkowe uprawnienia, wpisać i dołączyć dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje, np. znajomość języków obcych, kategoria prawa jazdy, itp.

Oprócz powyższych trzech dokumentów należy przesłać:

- kopię dokumentu potwierdzającego studiowanie na danej uczelni;

- kopię dokumentu potwierdzającego posiadanie stopnia podoficera;

- kopie innych dokumentów, kwalifikacji, kursów, dyplomów, które pozwolą  komisji kwalifikacyjnej dokonać oceny i przeprowadzić kwalifikację studentów do przedmiotowego szkolenia.

4. Termin składania wniosków wraz z dokumentami do 28 lutego
  5. Wszystkie dokumenty przesłać na poniższy adres:

Biuro ds. „Zostań żołnierze Rzeczypospolitej”

ul. Dymińska 13

00-909 Warszawa

Dla zainteresowanych żołnierzy rezerwy, którzy ukończyli moduł podoficerski w zakresie cyberbezpieczeństwa, Wojsk Specjalnych lub Żandarmerii Wojskowej, po przeprowadzeniu kwalifikacji organizuje się dodatkowe szkolenie specjalistyczne w tym zakresie dla modułu oficerskiego.

Biuro ds. „Legia Akademicka”

Budynek Arcus, pokój 3

Tel. 17 743 2059