Strona: Część praktyczna "Legia Akademicka" / Biuro ds. Legii Akademickiej

Część praktyczna "Legia Akademicka"

2020-05-21

Przesyłam najnowsze informacje dotyczące części praktycznej tegorocznej edycji programu „Legia Akademicka”.

Podjęto decyzję, że odbędzie się tylko jeden turnus szkoleniowy wg następującej organizacji:

Termin szkolenia

moduł podstawowy : 8-9 sierpień – 29 sierpień

moduł podoficerski: 30 sierpień - 19 wrzesień

moduł specjalistyczny w SW cyberbezpieczeństwa: 20-26 wrzesień

Szkolenie ma się odbyć w większości na bazie jednostek wojskowych ponieważ centra szkolenia w tym czasie mają nadrabiać zaległości kursowe wobec żołnierzy zawodowych. Szczegółowy wykaz jednostek ma być przedstawiony w połowie czerwca. Proces badania w rejonowych komisjach lekarskich ma być zintensyfikowany. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie będzie wręczania kart powołania na uczelniach (studenci będą mogli odbierać je w WKU).

O wszelkich zmianach w tej dynamicznej sytuacji będę informować na bieżąco.