Nabór studentów do udziału w programie Legia Akademicka

18-01-2019 r.
, red. Magdalena Nowak

Szanowni Państwo,

w dniu 21 grudnia 2018 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Minister Obrony Narodowej podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. Jest to  kontynuacja zapoczątkowanego w ubiegłym roku pilotażowego projektu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.

Na mocy w/w porozumienia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleci (wybranym spośród nadzorowanych przez siebie uczelni) realizację części teoretycznej programu edukacji wojskowej w ramach Legii Akademickiej w II semestrze roku akademickiego 2018/2019.

W związku z tym zapraszamy zainteresowanych studentów uczelni publicznych jak i niepublicznych do składania wniosków (załącznik) o uczestnictwo w projekcie Legii Akademickiej.

Uzupełnione wnioski należy składać do biura „Legii Akademickiej” Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademicka 2, budynek Arcus, pokój 104  bądź drogą elektroniczną lub pocztą do dnia 20 lutego 2019 r.

Osoby zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy nie posiadają orzeczonej kategorii zdrowia są zobowiązani przystępując do projektu Legii Akademickiej zgłosić się do najbliższej macierzystej Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w celu ustalenia zdolności.

mgr Magdalena Nowak
Sekretariat "Legii Akademickiej"